Horna (Fin), Námöl, Outward, Borne By Tempest

Horna (Fin), Námöl, Outward,
Borne By Tempest

https://www.facebook.com/events/791565721965051/

Finská HORNA. Kult, kult, kult! Speciálním hostem našeho koncertu se tak trochu nečekaně stala akvizice labelu World Terror Comitee se svou vynikající aktuální deskou Kuoleman Kirjo. Energická surová smršť z nejhlubších pekel, kterou Horna po třiceti letech na scéně předvádí, řadí Finy do první ligy undergroundového black metalu. Čisté zlo ze země tisíce jezer se v České republice představí v prostorách plzeňského Parlamentu, který tak po kapelách jako S.D.I. nebo Deströyer 666 přívítá další legendu.
https://www.facebook.com/HornaOfficial
https://horna666.bandcamp.com/

—-
Takříkajíc přímo z ostatků vsáklých do rakevního dna je nasbíraná kytice písní ve znamení námelové otravy mladého pražského uskupení NÁMÖL (hledej námel v naučném slovníku). Čtveřice mísí s bestiálním úšklebkem rozkládající se pohřební sliz s absurdními halucinacemi z alkaloidů, smrtikov se zhoubným doománím. Pomalu nastupující opojení eskaluje v ještě pomalejší drama nevyhnutelného konce v pitoreskním chomáči organických žouželí a holubích exkrementů. Aktuálně kapela zakončuje pohřební práce na obskurním debutním demu Zhouba z rakevního dna.
https://rakevni-dno.bandcamp.com/…/lik-r-ze-shnil-ch…
https://www.facebook.com/rakevni.dno

—-
OUTWARD obluzují svým zčernalým kovem neotřele a rafinovaně. Zdánlivě chytlavé atmosférické elegie se snoubí s obskurními náladami vzdálenými všemu veselému a hezkému. Smutek, melancholie a nekonečná frustrace tančí s povadlými stíny jež odpírají poslušnost paprskům slunce. Čtveřice se po intenzivním koncertování nejen v pražských klubech, ale třeba i v Polsku, vytasí s kompilačním materiálem shrnutým na prvním CD MMXXII. Černé železo lze kout i mrazivě chladné.
https://outwardcz.bandcamp.com/album/mmxx-mmxxii
https://www.facebook.com/OutwardCZ

—-
Křídla dvojčlenného spolku BORNE BY TEMPEST jsou široce rozevřena, pohlcující světlo i tmu, pojímají tak vše od rituálně uchopeného paleo dark folku v těch nejarchaičtějších proto-formách, až po primitivní epický atmosférický black metal, to vše na psychedelickém piedeslálu, doplněno vlastními terénními pazvuky. Svým monolitickým primitivním pojetím, jež si jako kolovrátek namotává mysl posluchačovu, zapadá spolek více do transcendentu a experimentu, než-li do lité ocelové řežby. Soubor je mj. další z tváří lidí stojících za projekty Črná Zem, Rárog či BBP a též vlastního hudebního vydavatelství Kruh Samorostu. Borne By Tempest svými archetypálními rytmy navádějí mentální senzory posluchačů, ovšem pouze těch z vůle vlastní, do dávno ztracených azimutů pozemských hájemství, jež propojují s nezemskou organikou vesmírných střev. Z nového výpravného konceptuálního díla „Budiž tma“, jež právě vzniká a jež je dotvářeno vlastními funerálními nahrávkami z krajů českých, budou citovat z žalmů plných hlíny, kterážto svým těžkým tělem zaléhá, uzavírá a polyká vše pozemské. Není však všem dnům konec, jelikož z lůna jejího se další rody cyklů rodí.
https://bandzone.cz/bornebytempest
https://bornebytempest.bandcamp.com